Nowy SI Magazyn już na rynku!
05-10-2012 – 09:30 | Jeden komentarz

Na rynku ukazał się najnowszy numer SI Magazynu Czasu Wolnego – dziesiąty, jubileuszowy i bardzo muzyczny. Muniek Staszczyk odsłania kulisy 4-letniej pracy nad nową płytą a Ewa Farna, najbardziej zapracowana nastolatka w Polsce, opowiada o …

Przeczytaj całość wpisu »
Produkty

Produkty sport i lifestyle, marki, kolekcje, kampanie, technologie.

Marki

Nowe marki, projekty specjalne, marki na świecie, nowe koncepty

Ludzie

Ambasadorzy marek, projektanci, kluby sportowe, sportowcy

Sklepy

Nowe sklepy, promocje i akcje specjalne, obniżki i wyprzedaże

Wydarzenia

Eventy sportowe, muzyczne, projekty sponsoringowe

Start » Marki, Sklepy

Na Syberię z adidasem – konkurs adidas Purah!

Na Syberię z adidasem – konkurs adidas Purah!

adidas Purah zabierze Cię na Syberię… Każdy kto od 9. listopada do 14. grudnia 2009 zakupi w sklepie SIZEER lub na sklep.SIZEER.com dowolne buty adidas Purah, zachowa paragon i wyśle smsa ma szansę na fantastyczną przygodę na Syberii!

Ponad 6000 kilometrów, 5 stref czasowych, 17 dni podróży szlakiem od Irkucka do Moskwy. Trasa naszej wyprawy przebiegać będzie między innymi przez Doliny: Tunkiską, Ułan – Ude i Dolinę Barguzińską, Morze Białe, stepy części Olchonu, a zakończy się w Moskwie. To przygoda dla odważnych i wytrwałych, mających apetyt na ekstremalne wyzwania w surowym klimacie oraz bezwzględnej, ale malowniczej przyrodzie. Podróż śladami niezwykłych kultur, to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Czy masz na to ochotę? :)

Sprawdź kolekcję adidas Purah

» obejrzyj pełne prezentacje 3D butów adidas Purah na sklep.SIZEER.com!

Zasady konkursu

Konkurs adidas Purah - SIZEER Konkurs polega na uczestnictwie w zabawie “kto pierwszy, ten lepszy”. Co trzeba zrobić?

  • wysłać w okresie od 9. listopada do 14. grudnia 2009 SMS o treści adidas Purah pod nr 7128 (koszt 1 SMS = 1,22 zł z VAT).
  • każdy kto poprawnie wyśle  SMS otrzyma pytanie konkursowe z 4 wariantami odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwa.
  • zadaniem uczestnika będzie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na w/w pytanie w jak najkrótszym czasie
  • czas udzielenia odpowiedzi liczony jest od momentu wysłania do uczestnika pytania konkursowego, do momentu otrzymania od uczestnika prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe.
  • odpowiedź na pytanie trzeba wysłać pod ten sam nr teleonu, czyli 7128 (koszt 1 SMS = 1,22 zł z VAT)

Wyniki i nagrody

Konkurs adidas Purah - SIZEER Ogłoszenie wyników nastąpi telefonicznie, po zakończeniu konkursu – po 14. grudnia 2009 roku.

Nagroda główna

Voucher dla 2 osób na wyjazd na Syberię, do zrealizowania w okresie od 1. stycznia do 30. września 2010. Program wyprawy poniżej.

Nagrody dodatkowe

1000 pierwszych osób, które kupi buty adidas Purah w salonie SIZEER lub na sklep.SIZEER.com otrzyma bon rabatowy o wartości 50zł, do wykorzystania przy kolejnych zakupach produktów adidas! Do wykorzystania oczywiście w sieci sklepów Sizeer lub sklep.SIZEER.com ;)
Bony będą wręczane od razu w sklepach lub wysyłane e-mailem (przy zakupach on-line)!

 

Program wyprawy

ROSJA: SYBERIA – BAJKAŁ

Wyprawa nad „Święte Morze” i podróż słynną Koleją Transsyberyjską

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Irkucka przez Moskwę.

Dzień 2 Wczesnym rankiem przylot do 600-tysięcznego Irkucka – stolicy Syberii Wschodniej i miasta związanego z historią polskich zesłańców. Śniadanie, a następnie krótki spacer wśród drewnianej zabudowy centrum miasta. Wyjazd do położonej nad Bajkałem Listwianki. Zakwaterowanie w pensjonacie, czas na wypoczynek. Przed kolacją spacer wzdłuż brzegu, przy dźwiękach falującego Bajkału.

Dzień 3 Poznajemy Listwiankę i aklimatyzujemy się nad Bajkałem. Odwiedzimy Muzeum Bajkalskie, które odkryje przed nami część tajemnic „Świętego Morza”, zobaczymy „źródło” Angary – jedynej rzeki wypływającej z Bajkału i wjedziemy wyciągiem na Kamień Czerskiego, skąd przy dobrej pogodzie roztacza się szeroka panorama okolicy. Wieczorem kolacja i możliwość skorzystania z bani, czyli syberyjskiej łaźni parowej.

Dzień 4 Po śniadaniu przeprawiamy się na drugą stronę Angary do Portu Bajkał i wyruszamy na wycieczkę po trasie Kolei Krugobajkalskiej – 84-kilometrowej linii kolejowej, poprowadzonej wzdłuż skalistych wybrzeży Bajkału, posiadającej 40 tuneli i kilkanaście wysokich mostów. Po drodze kilka postojów w najatrakcyjniejszych miejscach na trasie – najodważniejsi będą mogli po raz pierwszy zanurzyć się w wodach Bajkału. Pod wieczór przyjazd do Sludianki (znanej z jedynego w świecie dworca kolejowego z marmuru!), zakwaterowanie w ośrodku nad brzegiem jeziora, kolacja. Przy wieczornym ognisku pierwsza próba chóru wyprawowego.

Dzień 5 Całodniowa wycieczka mikrobusem do Doliny Tunkińskiej – swoistej enklawy Buriatów położonej między górami Chamar-Daban i strzelistymi szczytami Sajanu Wschodniego. Odwiedzimy uzdrowisko Arszan, zobaczymy wodospad ukryty w gardzieli kanionu rz. Kyngargi, wykąpiemy się w termalnych źródłach w Żemczugu. Pojedziemy do uzdrowiska Nilowa Pustyń, ukrytego wśród gór na dnie doliny rz. Iche-Uchguń. Zetkniemy się też z kulturą i religiami rdzennych mieszkańców Przybajkala. Wieczorem powrót do Sludianki, kolacja i nocleg.

Dzień 6 Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Mineralogicznego (9 tys. okazów!). Następnie wyjazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Ułan-Ude (większość trasy wiedzie nad brzegiem Bajkału). Po południu wizyta w Iwołgińsku – centrum rosyjskiego buddyzmu, a pod wieczór zwiedzanie centrum Ułan-Ude: cerkiew Hodegetrii, Plac Rewolucji z „Sukiennicami”, „Arbat” oraz pomnik – największa na świecie głowa Lenina. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 Wcześnie rano ruszamy mikrobusami z powrotem nad Bajkał. Po drodze odwiedzimy skansen znajdujący się na przedmieściach Ułan-Ude – okazja do poznania stylów architektury poszczególnych grup etnicznych Przybajkala. Po kilku godzinach spędzonych na syberyjskich wertepach przybywamy do Ust’-Barguzina. Zakwaterowanie w kwaterach prywatnych i obfita kolacja. Do rana czas na rozmowy o życiu z gościnnymi gospodarzami, a przed snem możliwość skorzystania z bani, czyli syberyjskiej sauny parowej.

Dzień 8 Na cały dzień jedziemy do rozległej Doliny Barguzińskiej, leżącej pomiędzy grzbietami Gór Barguzińskich oraz Ułan-Burgasów. Poruszając się wśród malowniczych stepów, zobaczymy petroglify sprzed 2 tys. lat, obejdziemy święty Byk-Kamień, wejdziemy na punkt widokowy, wykąpiemy się w słonym jeziorze, odwiedzimy wielki ogród kamieni, poszukamy śladów przeszłości na cmentarzu w Barguzinie, a po drodze zatrzymamy się na obiad u miejscowych gospodarzy. Pod koniec dnia powrót do Ust’-Barguzina, mycie w bani i kolacja.

Dzień 9 Po śniadaniu jedziemy do przystani znajdującej się przy ujściu rzeki Barguzin. Okrętujemy się na kutrze, z pokładu którego będziemy podziwiać największą zatokę Bajkału – Barguzińską. Podczas rejsu postój na piknik przy brzegu półwyspu Święty Nos. Dalej, mijając w oddali wyspy archipelagu Uszkanii, kierujemy się do cieśniny Małe Morze. Przy świetle zachodzącego słońca oglądamy urozmaicone skalnymi przylądkami wybrzeża wyspy Olchon. Wieczorem przypływamy do wioski Chużyr. Zakwaterowanie w prywatnym pensjonacie, kolacja i nocleg.

Dzień 10 Całodniowa wycieczka na UAZ-safari – będziemy jeździć drogami i bezdrożami przez malownicze stepy północno-wschodniej części Olchonu. Po drodze m.in. odwiedzimy osadę Piesczanaja (ruchome wydmy; miejsce dawnego łagru stalinowskiego), zatrzymamy się na skalistych przylądkach Trzej Bracia i Choboj oraz w wiosce Uzury w urokliwej dolince nad brzegiem Bajkału. Spróbujemy też ugotowanej na ognisku uchy ze świeżo złowionych omuli. Wieczorem obiadokolacja i nocleg, a przedtem porządne mycie w bani.

Dzień 11 Dzień „wypoczynkowo-spacerowy” na Olchonie. Piesza wycieczka do położonej kilka km od Chużyru osady Charancy: wędrówka przez urzekające stepy, podziwianie widoków Małego Morza, plażowanie nad Zat. Sarajską, próby zanurzenia się w cieplejszych zatoczkach Bajkału. Zobaczymy także Skałę Szamanka – wizytówkę Bajkału, uważaną przez wyznawców szamanizmu za jedno z 9 najświętszych miejsc Azji. Po kolacji okazja, by spróbować magiczny trunek syberyjskich szamanów z tradycyjnymi zakąskami.

Dzień 12 Wyjazd mikrobusami do Irkucka. Po przybyciu zakwaterowanie w hotelu, a następnie poznawanie miasta: Cerkiew Zbawiciela z początku XVIII w., Sobór Objawienia Pańskiego, neogotycki „polski kościół” i oryginalna drewniana zabudowa, tworząca niepowtarzalną atmosferę miasta. Wizyta na gwarnym Centralnym Rynku, by ostatnie ruble wydać na wędzone ryby, kawior i domowe konfitury oraz suweniry dla krewnych i znajomych.

Dzień 13 Po śniadaniu czas wolny w Irkucku, a w połowie dnia „zaokrętowanie” w pociągu Kolei Transsyberyjskiej, którym pokonamy trasę 5133 km przez 5 stref czasowych.

Dni 14-15 Miło spędzamy czas w pociągu, mijając kolejno Krasnojarsk, Nowosybirsk, Jekaterynburg, Perm, rozmyślając nad bezkresem Syberii i zastanawiając się, o czym szumią mijane brzozy. Każdego dnia będzie kilka postojów, w czasie których można przespacerować się po stacji i uzupełnić zapasy spożywcze. W składzie pociągu będzie też wagon restauracyjny.

Dzień 16 Przyjazd do Moskwy i transfer do hotelu. Po południu przejazd słynnym moskiewskim metrem i spacer po centrum rosyjskiej stolicy: Plac Czerwony, mury Kremla, GUM. Dla chętnych wieczorne wyjście na Arbat. Kolacja i nocleg.

Dzień 17 Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy.


Regulamin konkursu dostępny na sizeer.com i sklep.sizeer.com/cms/regulamin.bhtml

Sprawdź również:

  1. adidas Purah – nowoczesne, praktyczne i funkcjonalne!
  2. Kup buty adidas i odjedź Vespą!
  3. Świętuj 60-urodziny trzech pasków! – 60 Years of Soles and Stripes – konkurs i promocja!
  4. Promocja butów Adidas Originals z okazji trasy Sizeer Party – Adidas Vespa!

Skomentuj!

zostaw trackback     komentarze tego artykułu przez RSS    
Możesz używać tych tagów HTML (nawiasy [kwadratowe] zamień na <ostre>):
[a href="http://www.link.pl"]link[/a] | [b]pogrubienie[/b] | [i]kursywa[/i]

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na pl.Gravatar.com.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody użytkowania serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tutaj. Pamiętaj, że korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.