5 sposobów na cudowną jesień

Spadki energii? Ponury humor? Ochota na całodniowe wylegiwanie się w łóżku? Wszechogarniająca niechęć do życia? To tylko niektóre z objawów jesiennej chandry, która w drugiej połowie roku zdarza się chyba każdemu. Nie ma co ukrywać, pogoda nas nie rozpieszcza. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, byśmy nie mogli rozpieszczać się sami! Jak przetrwać jesień w dobrym zdrowiu i humorze? Przed wami 5 unikalnych sposobów – dla każdego coś dobrego.

  1. Zacznij oglądać serial

Jesień to też świetny czas dla nowych seriali. Jeśli nie znajdziesz dla siebie nic w ofercie telewizyjnej, spróbuj tej internetowej. Za oceanem powstaje wiele produkcji wartych obejrzenia. Od października możesz oglądać nowy serial z Sarah Jessica Parker, czyli mały powrót do „Seksu w wielkim mieście”. Na fali będzie też produkcja z Emily Ratajkowski pod tytułem „Easy”. Coraz większą popularnością cieszą się też produkcje Netflixa jak „Stranger Things” czy „Narcos”. Wolisz seriale historyczne? Sięgnij po najnowszy serial o losach królowej Elżbiety II albo wróć do starych dobrych klasyków, takich jak „Downtown Abbey”. Idealna rozrywka na długie jesienne wieczory.

2. Znajdź sobie nowe hobby

Są takie rzeczy, o których marzymy, by się ich nauczyć, ale nigdy nie mamy na to czasu. Odkładamy rozpoczęcie edukacji w nieskończoność, udając, że właściwy moment jeszcze nadejdzie. Wykorzystaj do tego tę jesień! Robienie na drutach, rysowanie, pieczenie ciast, nauka gotowania, a może wyprowadzanie psów na spacery? Wszystko zależy od twojej fantazji i upodobań. Nie siedź na kanapie, realizuj marzenia!

  1. Uprawiaj sport

Latem to banał. Cały czas gdzieś biegniemy, dojeżdżamy rowerem i pływamy na odkrytych basenach. Zimą i jesienią dużo trudniej o motywację, czego efektem są brzuszne oponki i tłuszcz, który odkłada się wszędzie tam, gdzie nie chcemy. Nie pozwól na to i zacznij uprawiać sport już dziś. Znajdź najlepszą dla siebie aktywność, tak by sprawiała ci przyjemność za każdym razem, gdy o niej pomyślisz! Bieganie w deszczu? Dlaczego nie!

4. Zapisz się do stowarzyszenia albo grupy na Facebooku

Kontakty towarzyskie mogą mocno ucierpieć przez kilka miesięcy leżenia pod kocem, dlatego lepiej zadbać o to, by pójść w przeciwną stronę. Chcesz pograć w planszówki? Udzielać się charytatywnie? Może wziąć udział w porządkowaniu cmentarza? Albo zapoznać się z właścicielami psów tej samej rasy, którą posiadasz? Wspólne zainteresowania i cele łączą ludzi. Znajdź swoją grupę. Możesz zyskać świetnych znajomych.

  1. Zorganizuj sobie wyzwanie

Wyzwania to syndrom naszych czasów. Media społecznościowe są pełne wydarzeń, do których możesz zapisać się dobrowolnie i dążyć do określonego celu. Może to być wyzwanie fitnessowe, ale też czytelnicze lub filmowe. Każdy kreatywny sposób na zajęcie wolnego czasu jest dobry!

Te pięć pomysłów pozwoli ci wypełnić czas, który zwykle przeznaczamy na użalanie się nad sobą i leżenie przed telewizorem, czymś bardziej produktywnym. Jesień może być fantastyczna, jeśli odpowiednio ją zaplanujemy, biorąc pod uwagę wszystkie swoje upodobania i potrzeby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *