Black Friday – czym jest i dlaczego warto pamiętać kiedy wypada

koszulki na stojaku black friday

Black Friday – takie szyldy na witrynach sklepowych w Polsce mogliśmy zobaczyć rok temu. Tak naprawdę tradycja, która w Stanach Zjednoczonych trwa już od ponad osiemdziesięciu lat, w naszym kraju rozpoczęła się całkiem niedawno. Nie ma się co dziwić, że nie wszyscy zdążyli dowiedzieć się, czym jest czarny piątek i dlaczego warto pamiętać, kiedy wypada.

Zakupy świąteczne – czas START!

Choć jego nazwa z pewnością nie kojarzy nam się pozytywnie ze względu na kolor, który go określa, faktem jest, że dla większości black Friday stanowi coś bardzo przyjemnego. Dla wszystkich tych, którzy kochają zakupy, będzie to okazja do świętowania. Dzień ten odznacza się wydłużonymi godzinami otwarcia sklepów – z reguły otwiera się je szybciej rano, a zamyka późnym wieczorem. W ofertach sklepowych pojawiają się też liczne promocje. Mamy więc jeden piątek , w którym wszystko możemy kupić taniej. Jak można się domyślić, na pomysł czarnego piątku wpadli Amerykanie, czyli królowie konsumpcji. Od 1932 roku rozpoczynają oni sezon zakupów świątecznych właśnie w przededniu Święta Dziękczynienia. Co ciekawe, w niektórych stanach black Friday jest oficjalnie uznany za święto, w którym ludzie mają dzień wolny od pracy i szkoły!

Wielkie święto konsumpcji

Ten jeden dzień w roku galerie handlowe stają się miejscem kultu. Ludzie masowo wychodzą z domu czy pracy, by spędzić urocze popołudnie w towarzystwie setek innych osób. Kobiety wyrywają sobie z rąk ostatnie sweterki w ich rozmiarach. Nawet na korytarzach trudno przecisnąć się w tłoku. Brzmi strasznie? Przeraża cię widmo tłumów zakupoholików, którzy są zainteresowani dokładnie tymi samymi rzeczami, co ty? Black Friday to faktycznie święto dla łowców okazji i ludzi o mocnych nerwach. Ma też jednak swoje zalety. Dlaczego warto pamiętać, kiedy wypada?

Okazja goni okazję

Poza tym, że sklepy otwarte są dłużej niż zazwyczaj, oferują też wiele ciekawych promocji. Zimą, kiedy wszystkie ubrania i dodatki możemy kupić w cenach regularnych, brak wyprzedaży może nam doskwierać. Czarny piątek to jeden taki dzień, w którym wszystkie sklepy zmieniają dekoracje na czerwone szyldy z napisem „Sale”. Jeśli polujemy na jakąś rzecz od dawna, black Friday może być świetną okazją ku temu, by kupić ją w niższej cenie. Nie masz jeszcze kurtki lub butów na zimę? Wybierz się na zakupy w czarny piątek, a wszystko, czego potrzebujesz, zakupisz w cenach nawet o połowę obniżonych. Jest też dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie znoszą zakupów w galeriach handlowych. Obniżki pojawiające się w czarny piątek bardzo często dotyczą też zakupów online na stronach internetowych sklepów. Powstaje też osobne, nowe święto dedykowane właśnie tym lubujących się w zakupach przez Internet. Nazywa się Cyber Monday i jest cyber odpowiednikiem czarnego piątku.

Kochasz zakupy? Łapiesz wszelkie możliwe okazje? A może brakuje ci czegoś w twojej zimowej garderobie? Black Friday jest dla ciebie. Warto nie tylko zrobić zakupy, ale też poczuć jego szczególną atmosferę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *