Buty Terrex

niebieskie buty adidas terrex

Terrex to specjalna linia marki adidas, w której firma prezentuje obuwie trekkingowe, zwane również obuwiem outdoorowym. Są to buty do zadań specjalnych, które projektowane są z myślą o pokonywaniu wielu kilometrów na różnych nawierzchniach i trasach na skomplikowanie ukształtowanym terenie. Niemiecki brand ciągle stara się ulepszać swoje buty terenowe, stosując nowe rozwiązania technologiczne i korzystając z wytrzymalszych materiałów.

Trekkingi z pianką Boost

Jeśli chodzi o outdoorowy asortyment marki adidas, to szczególnie warte uwagi są buty adidas Terrex Boost, czyli pierwszy tej firmy model terenowy, w którym wykorzystano zaawansowaną piankę, która budzi skojarzenia ze styropianem.

W 2016 roku adidas wypuścił na rynek odświeżoną wersję Terrex Boostów, w których można było zobaczyć kilka istotnych modyfikacji. Choć pierwsza odsłona spotkała się z dość pozytywnym przyjęciem wśród klientów, to nie była idealna, a projektanci chcieli stworzyć coś lepszego. Pod względem designu wydanie z 2016 roku nieróżni się zbytnio od swojego poprzednika.

Jedną z istotnych zmian, jakie wprowadzono w nowym reprezentancie rodziny Terrex, jest uskutecznienie trzymania pięty, ponieważ ta kwestia w poprzednim wydaniu była słabo dopracowana. W nowym modelu, choć gołym okiem nie można dostrzec różnicy w konstrukcji zapiętka, został on specjalnie usztywniony, co można traktować jako niemałą zaletę. Takie rozwiązanie sprawiło, że odbiorcy jeszcze chętniej zaczęli kupować buty Terrex Boost, gdyż dzięki lepszemu trzymaniu pięty znacząco poprawił się ogólny komfort użytkowania tego terenowego obuwia.

Podeszwa w butach Terrex

adidas Terrex to buty wyposażone w podeszwę, która zapewnia świetną przyczepność na różnych rodzajach podłożą. Wpływają na to stosowane przez projektantów materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne. Podeszwa ma specjalne bieżniki, które pozwalają użytkować obuwie Terrex zarówno do biegów górskich, jak i do intensywnej turystyki.

Reprezentanci serii Terrex

W linii obuwia outdoorowego znajduje się sporo ciekawych propozycji, dla entuzjastów różnych sposobów spędzania wolnego czasu w terenie.

Przykładowe modele z serii Terrex:

  • Terrex Swift
  • Terrex Fast R GTX
  • Terrex Swift GTX
  • Terrex Agravic
  • Terrex Trailmaker
  • Terrex Trailmaker GTX
  • Terrex Solo
  • Terrex Swift Solo
  • Terrex Boost GTX

Niniejsza lista to tylko przykłady, które pokazują, że seria Terrex intensywnie się rozwija, a designerzy z Niemiec starają się poszerzać ofertę marki adidas o produkty outdoorowe. W butach terenowych firma wykorzystuje najnowsze technologie. W wielu przypadkach są to zupełnie nowe rozwiązania, które nie występowały dotąd w żadnych innych modelach obuwia adidas. Buty adidas Terrex przeznaczone są dla ludzi, którzy w terenie chcą czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie. Szeroki wybór trekkingów sprawia, że coś dla siebie mogą znaleźć zarówno ludzie lubiący spacerować w miejscach, gdzie niezbędna jest podeszwa gwarantująca dobrą przyczepność, jak i amatorzy biegów górskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *