Converse tworzy z Gorillaz

Converse Gorillaz

Marka Converse ogłosiła rozpoczęcie współpracy z kolejnym zespołem muzycznym – tym razem będzie to wirtualna supergrupa Gorillaz. Grafiki, inspirowane twórczością grupy znajdą się na modelach Chuck Taylor All Star w wiosennej kolekcji Converse …

Chuck Taylor All Star to buty, których wygląd jest rozpoznawany w każdym zakątku naszego globu. W połączeniu z grafikami Jamiego Hewletta zyskują nowy wymiar. Każdy z trzech modeli z najnowszej kolekcji Converse to dzieło będące kompilacją różnych wpływów widocznych w twórczości Gorillaz. Motyw wojskowy pojawi się na czarno-brązowych płóciennych butach z wizerunkiem demona Gorillaz – Pazuzu. Wewnętrzna część cholewki została zadrukowana kolażem okładek albumów zespołu. Kolekcja obejmuje również trampki Chuck Taylor All Star w wersji za kostkę i przed kostkę z czarno-białym nadrukiem na podeszwie i kamuflażem na modelu Converse Gorillaz wewnątrz buta. Współpraca z grupą znajdzie również swoje odzwierciedlenie w muzyce. W ramach akcji Converse „Three Artists. One Song” powstanie utwór, który będzie promował nową kolekcję wiosenną marki.

„Converse znaczy wymieniać myśli, uczucia i idee. To właśnie cała kwintesencja Gorillaz – pracować z różnymi ludźmi i czerpać od nich inspiracje. Tak działamy. Od 10 lat wspólnie pracujemy, wymieniając się pomysłami. Myślę, że ciężko wyobrazić sobie lepszych ludzi, z pomocą których uczcimy naszą dekadę na scenie, niż ekipa z firmy Converse. Poza tym, od lat noszę trampki Chuck Taylor.” – powiedział Russell Hobbs, perkusista Gorillaz.

Gorillaz to przede wszystkim zwariowana idea – muzycy, którzy nie pokazują swoich twarzy, a w teledyskach pojawiają się jako animowane postacie. Innowacyjny pomysł, niespotykana do tej pory koncepcja zespołu i nowatorska muzyka przysporzyły tej grupie rzesze fanów na całym świecie. Ten szalony pomysł spodobał się marce Converse, która stara się czerpać inspirację ze świata sztuki i kultury. Właśnie dlatego, marka zaprosiła do współpracy Jamie Hewletta, ilustratora, który stworzył postacie 2-D, Noodle, Russel i Murdoc z zespołu Gorillaz. Ta współpraca zachwyci zarówno miłośników klasycznych butów Chuck Taylor All Star Gorillaz, jak i fanów tej wirtualnej supergrupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *