Kim jest Earthkeeper?

Stworzyliśmy słowo, którego rozszyfrowanie nie powinno sprawić nikomu problemu. „Earth” to Ziemia na której żyjemy, „keeper” to opiekun. Złożyliśmy je razem i oto jest – nowa nazwa na kogoś dla kogo środowisko jest najważniejsze. Earthkeepers to ludzie, którzy robią małe rzeczy, takie jak recycling, wybierają rower zamiast jazdy samochodem, używają energooszczędnych świetlówek zamiast żarówek… I ludzie, którzy robią rzeczy wielkie takie jak sadzenie drzew na obszarach erozyjnych, modernizacja silników tak by działały na biopaliwach. Być może również Ty jesteś już EarthKeeperem?

Nasza misja

Wprowadziliśmy pojęcie Earthkeepers Timberland , bo kochamy środowisko naturalne. Produkcja outdoorowego obuwia i sprzętu jest tym, co robimy na co dzień. Koniec środowiska naturalnego oznacza dla nas koniec naszej pracy. Zresztą – tak samo dla nas, jak kogokolwiek innego. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że poprzez nasze produkty, sami jesteśmy częścią tego globalnego problemu. Tym bardziej jednak wierzymy, że nadszedł czas dla firm, jak nasza, aby spojrzały na sposób, w jaki sposób ich biznes wpływa na środowisko i zrobić coś w tym temacie.


Earthkeepers jest jednym ze sposobów w jaki chcemy to robić. Naszym celem jest zainspirować i zaangażować milion Earthkeepersów. Wiemy, że nie znamy wszystkich odpowiedzi. Więc mamy nadzieję, że podzielisz się z nami swoją. Lub po prostu rozejrzyj się dookoła, aby dowiedzieć się kilku rzeczy, o których do tej pory nie wiedziałeś. Lub pomóż poinformować wszystkich o tym, co robimy. Im więcej Earthkeepers tym lepiej. Możesz zacząć od posadzenia wirtualnego drzewa na facebooku Earthkeepers Timberland!

W Timberland dbamy nie tylko o podniesienie świadomości. Dokładamy starań by nasz proces produkcyjny był jak najbardziej ekologiczny. Ograniczamy emisję gazów cieplarnianych, stale zwiększamy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i wprowadzamy w procesie produkcji coraz więcej bardziej ekologicznych i pochodzących z recyklingu materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *