Odzież rowerowa z GORE-TEX’u®

mężczyzna w żółtej kurtce jadący na rowerze

Kochasz wolność jaką zapewnia jazda na rowerze i nie poddajesz się nawet wówczas, gdy pogoda nie zachęca raczej do kolarstwa? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię rewolucyjna odzież rowerowa, której liczne walory docenił już niejeden fan jazdy na dwóch kółkach.

O jakich produktach mowa? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czym jest GORE-TEX®?

Zacznijmy od podstaw, a więc wyjaśnienia czym w ogóle jest znany na całym świecie materiał, który szczególną popularnością (nie bez przyczyny) cieszy się zwłaszcza wśród producentów odzieży oraz obuwia outdoorowego, które wykorzystywane są także w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach.

GORE-TEX® to nic innego jak nowoczesna, zaawansowana technologicznie membrana o porowatej fakturze, która w połączeniu z warstwą zastosowanego na zewnątrz materiału tworzy na danym elemencie garderoby zabezpieczającą warstwę ochronną o wodoszczelnych właściwościach. Nie jest to jednak jedyny atut tejże membrany – wykazuje się ona także wiatroszczelnością oraz oddychalnością, dzięki czemu odzież rowerowa z gore texem sprawdza się podczas ulewnych deszczy, intensywnych podmuchów wiatru, a także wówczas gdy niezbędny jest najlepszy, możliwy komfort.

Sekret skuteczności działania membrany tkwi w specyficznej budowie. GORE-TEX® wykonywany jest bowiem z ekspandowanego polietrafluoroetylenu, który ma ponad 1,4 mld porów na każdy centymetr kwadratowy. Dzięki temu membrana w czasie intensywnego wysiłku odprowadza pot na zewnątrz, chroni przed wiatrem i ogranicza chłodzenie ciała spowodowane ruchem powietrza, a także znakomicie radzi sobie z żywiołami, ponieważ jej pory są 20 000 (!!) razy mniejsze niż kropla wody.

Rowerowy niezbędnik na niepogodę – odzież rowerowa Gore Wear

Gdzie szukać dobrej odzieży rowerowej, która nie tylko zapewni optymalny komfort, ale również będzie spełniała swoje zadanie przez znacznie dłużej niż tylko jeden sezon?

Jednym z najczęściej polecanych rozwiązań zarówno przez amatorów rowerowych przejażdżek, jak i kolarzy jest odzież rowerowa GORE Wear, a więc produkty od marki założonej w 1985 roku przez dwóch pasjonatów kolarstwa, którzy wyruszyli w pełną przepięknych widoków, ale również wyzwań trasę rowerową przez Alpy. Jako doświadczeni kolarze doskonale zdawali sobie sprawę z faktu, że w czasie drogi nie raz mogą ich zaskoczyć ciężkie do przewidzenia warunki pogodowe, dlatego też wzięli się do pracy i zaprojektowali pierwszą, własną kurtkę rowerową z gore tex – Giro, która jak się później okazało była początkiem długoletniej historii tejże marki.

Duże zainteresowanie rewolucyjnym i bardzo funkcjonalnym produktem sprawiło, że GORE Wera cieszyło się coraz większą popularnością, toteż wyróżniająca się na tle konkurencji marka, której znakiem rozpoznawczym stały się projekty wyposażone w najbardziej innowacyjne i skuteczne technologie wzbogaciła swój asortyment o kolejne propozycje. I tak oto do grona najbardziej pożądanych pozycji wkrótce dołączyła także kurtka GORE Windstopper, a więc model wyposażony w ochronę przeciwwiatrową, która jest wiatroszczelna i zapewnia optymalną temperaturę ciała.

Brand oczywiście nie poprzestał na wiatroodpornej kurtce rowerowej i obecnie w jego kolekcji dostępnej w rozmaitych sklepach online, a także salonach stacjonarnych posiadających w swoim asortymencie produkty od GORE znaleźć można również spodenki rowerowe GORE-TEX®, koszulki z krótkim rękawem, dwuczęściowe komplety dla kobiet i mężczyzn, rękawice z długimi palcami, skarpety rowerowe a także niejedną wodoodporną kurtkę rowerową. Jeśli więc szukasz wygodnej, odznaczającej się wysoką jakością odzieży rowerowej dedykowanej do wykorzystywania podczas wymagających warunków atmosferycznych, to produkty GORE z pewnością przypadną Ci do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *