Piękna układanka na Instagram w 5 krokach!

Układanki to hit Instagrama. Są chyba jednymi z najczęściej lubianymi zdjęciami zaraz po selfie i stylizacjach. Trzeba przyznać, że niektórzy sztukę zdjęć produktowych opanowali do perfekcji! Niejednokrotnie zatrzymujemy się na profilach, na których widnieją same układanki, skomponowane jednak w tak mistrzowski sposób, że nie można od nich oderwać wzroku. Uczyniliśmy z tego Instagramową sztukę. Jak sprawić, by nasze układanki przyciągały wzrok i niosły ze sobą jakiś przekaz? Oto 5 kroków do idealnego zdjęcia.

Krok 1: Wybierz motyw przewodni

Może to być pomysł na jesienne spędzanie wolnego czasu, wigilijna dekoracja stołu albo fotka z twoim ulubionym magazynem modowym. Jedno jest pewne – coś zawsze gra pierwsze skrzypce. Dzięki temu przedmiotowi całość nabiera większego znaczenia. Istnieją na Instagramie profile, na których publikuje się wyłącznie zdjęcia kawy! Kto by pomyślał, że kubek gorącego, gorzkiego napoju może mieć tak wiele odsłon. Co więcej, zawsze przyciągać spojrzenia i lawinę lajków!

Krok 2: Znajdź miejsce, a właściwie światło

Musi być świetnie oświetlone, bo ciemne lub sztucznie doświetlane zdjęcia nigdy nie wyglądają tak dobrze, jak te, które zostały oświetlone naturalnie! Wiele blogerek i użytkowniczek Instagrama przyznaje się do tego, że swoje układanki fotografuje na balkonie. Jeśli takiego nie posiadasz, odsłoń firanki i zasłony, przesuń kompozycję jak najbliżej okna, dzięki temu naprawdę da się uzyskać świetny efekt! Co jeśli masz coś do sfotografowania tu i teraz, na przykład pięknie skomponowaną kolację wieczorową porą? Oświetl obiekt białą lampą albo po zrobieniu zdjęcia w żółtym sztucznym świetle zmień temperaturę koloru na maksymalnie niską! Uwaga na cienie!

Krok 3: Stwórz tła

Instagram to prawdziwe centrum ułudy, ale czy ktoś naprawdę uwierzył, że każda blogerka ma w domu kilkanaście różnych marmurowych blatów albo same białe stoły? Wręcz przeciwnie! Piękne układanki mogą powstać nawet w niewyremontowanym mieszkaniu, jeśli tylko zadasz sobie trochę trudu, by stworzyć efektowne tła. Bardzo modny efekt marmuru uzyskasz z pomocą okleiny z marketu budowlanego przyklejonej do kawałka tektury. Biały stół zastąpisz białym brystolem. Za drewnianą podłogę mogą posłużyć panele w charakterystycznym odcieniu drzewa. W roli tła świetnie sprawdzą się też koce, chusty, duże wełniane swetry, a nawet białe prześcieradło. Wykaż się kreatywnością!

Krok 4: Zbierz przedmioty

Nie byłoby układanki, gdyby nie piękne przedmioty! Jeśli kawa to tylko w efektownej filiżance, książka lub gazeta tylko w niepogniecionej, niepogryzionej przez psa okładce. Dbaj o spójność przedmiotów. Zdjęcia, na których ktoś zmieścił gazetę, błyszczyk, kawę i swoje nowe skarpetki są naprawdę zastanawiające i trochę niepotrzebne. Nawet jeśli są to najsłodsze skarpetki na świecie! Zadbaj o spójność kolorystyczną. Układanki, które mają jeden wspólny element kolorystyczny we wszystkich elementach robią lepsze wrażenie od tych, na których przedmioty zostały dobrane zupełnie przypadkowo. Na zdjęciach zawsze dobrze wyglądają elementy roślinne. Nie muszą to być jednak świeże kwiaty prosto z kwiaciarni (w końcu nie zawsze mamy taki bukiet w domu). Równie dobrze sprawdzą się jesienne liście lub gałązki jarzębiny zebrane podczas spaceru, polne kwiaty, a nawet źdźbła trawy. Inspiracje czają się wszędzie!

Krok 5: Zmień perspektywę

Udało się, ułożyłaś idealną układankę, która cieszy oko, gdy tylko się na nią spojrzy. To jednak dopiero połowa sukcesu. Sztuką jest zrobienie dobrego zdjęcia! Jeśli masz dobre oświetlenie, jesteś o krok do przodu. Jednak misja może skończyć się niepowodzeniem, jeśli źle wybierzesz kadr. Nie zawsze fotografowanie na płasko od góry przynosi najlepszy efekt. Jeśli ten cię nie satysfakcjonuje, spróbuj odchylić telefon nieco pod kątem. I pamiętaj, że tło możesz wykorzystać nie tylko pod spód układanki, ale też za jej plecami! Nie bój się trochę pogimnastykować w celu uwiecznienia rzeczy w najkorzystniejszy sposób.

Piękne układanki to jeden z elementów genialnego Instagrama. Wymagają jednak sporo pracy i energii, dlatego zdecydowanie polecamy je naprawdę wytrwałym fotografom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *