Przegląd ekologicznych marek obuwniczych

„Całego świata nie zbawisz”– niejedna dobra dusza, której zależy na stanie otaczającego nas środowiska naturalnego już nieraz słyszała te słowa. I choć niewątpliwe jest w tym nieco prawdy, to bynajmniej nie oznacza to, że nie możemy podejmować odpowiedzialnych działań, które przyczyniają się do poprawy stanu naszej planety. Na całym świecie gołym okiem widać zmianę nie tylko w kwestii wyboru produktów spożywczych, ale także zakupów poszczególnych elementów garderoby – ogromną popularnością cieszą się chociażby właśnie buty wegańskie.

Jakie ekologiczne marki obuwnicze wiodą obecnie prym i z dumą udowadniają, że moda zrównoważona w niczym nie ustępuje tej „klasycznej”? Listę mniej i bardziej znanych producentów znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Eco-friendly marki obuwnicze: ci producenci wiedzą czym jest moda zrównoważona.

KOI Footwear

Botki, trapery, sneakersy, a może mokasyny? Najpopularniejsze obecnie ekologiczne marki obuwnicze nie znają ograniczeń i udowadniają, że mogą stworzyć równie atrakcyjne modele, co ich konkurenci wykorzystujący produkty pochodzenia odzwierzęcego. Przykładem może być tutaj brytyjska marka KOI Footwear, która do produkcji obuwia wykorzystuje tylko i wyłącznie wegańską skórę.

Brand przykładający wagę do modnego designu dba o ekologiczne rozwiązania nie tylko w kwestii wykorzystywanych materiałów, ale również… pakowania. Każdy para obuwia od KOI Footwear pakowana jest w kartony z recyklingu, a wszystkie surowce pozyskiwane są w 100% etycznie.

Agazi

Na naszym podwórku również mamy się czym pochwalić! Z myślą o wszystkich miłośniczkach i miłośnikach zrównoważonej produkcji oraz projektów wysokiej jakości powstała polska marka Agazi specjalizująca się w… tworzeniu obuwia ze skóry jabłkowej.

W ofercie stosunkowo młodej marki znaleźć można flagowe roślinne sneakersy oraz loafersy odznaczające się minimalistycznym, ponadczasowym designem. Poszczególne modele wykonane są m.in. z skóry jabłek i winogron. kukurydzy, bambusa, celulozy, trzciny cukrowej czy lnu, a wszystkie materiały pozyskiwane są z resztek procesów produkcji soków, wina czy też rozmaitych przetworów.

Stella McCartney

Marka z wyższej półki cenowej sygnowana nazwiskiem legendarnej projketantki mody (i zarazem córki Paula McCartneya – bożyszcza fanek The Beatles) – Stella McCartney już od samego początku wyróżniała się na tle konkurencji. Wszystko to za sprawą nie tylko oryginalnych fasonów, odważnych połączeń kolorystycznych czy owocnych współpracy ze znanymi brandami (takimi jak np. adidas), ale również przywiązaniu do etycznej i ekologicznej mody.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii marka już od ponad 20 lat stawia w swoich projektach przede wszystkim na zrównoważone rozwiązania, tak więc nie znajdziemy tutaj naturalnych futer, skóry czy innych produktów pochodzenia odzwierzęcego i to niezależnie od tego czy mowa jest tutaj o ubraniach czy obuwiu. Projektantka regularnie wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu, a także nie boi się sięgać po mniej standardowe propozycje – takie jak choćby skóra pochodzenia grzybowego.

Moda zrównoważona w wydaniu Stelli McCartney prezentuje się wprost niesamowicie, dlatego zachęcamy do przyjrzenia się bliżej jej autorskim kolekcjom.

Bohema Clothing

Native Shoes

To jedna z tych marek, która w sezonie jesienno-zimowym przejmuje kontrolę nad ulicami niemal całego świata. Native Shoes, bo to właśnie o tym kanadyjskim brandzie mowa, od 2009 roku idzie niemal łeb w łeb pod względem popularności z marką Timberland i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Buty outdoor Native Shoes, trampki oraz sneakersy nad legendarnym, amerykańskim brandem mają jednak pewną, dość istotną przewagę (zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi moda zrównoważona). Marka już od samego początku swojego istnienia stawia na wegańskie, eco-friendly materiały i tym samym nie tylko robi coś dobrego dla Ziemi, ale też spełnia oczekiwania wszystkich osób, którym marzą się stylowe, wytrzymałe i oryginalne ekologiczne buty.

W ofercie jednej z najsłynniejszych ekologicznych marek obuwniczych Native Shoes znaleźć można m.in. buty wykonane z wykorzystaniem technologii Bloom, która wyznacza zupełnie nowe standardy pod względem jakości oraz trwałości obuwia. Cały sekret jej niezawodności oraz funkcjonalności opiera się na zastąpieniu polimeru wykonywanego z tworzywa sztucznego EVA biomasą pochodzącą z alg pozyskiwaną na skutek recyklingu. Ten wysokowydajny materiał jest więc nie tylko przyjazny dla planety, ale też jednocześnie ją chroni. Dobra robota Native!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *