Zorganizuj ferie zimowe w swoim mieście

sanki

Styczeń i luty to czas zimowych ferii. Jedni planują wyjazdy i pakują narty, inni zostają w domu, by odpocząć i się zresetować. Jednak krótkie wakacje od codzienności należą się każdemu i wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, by się dobrze bawić. Jak zorganizować ferie w swoim mieście?

Moc możliwości

O dziwo, zima zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. W przeważającej części kraju na chodnikach i w plenerze leży śnieg, a to oznacza, że pogoda idealnie zadbała o świetne warunki na ferie zimowe. Nie każdy jednak zebrał środki na to, by zafundować sobie i bliskim dwutygodniowy wyjazd. I nic straconego! W naszych rodzinnych miejscowościach czeka na nas mnóstwo atrakcji, z których często możemy skorzystać bez wychodzenia z domu. Ferie w mieście: czas start!

Kino przed południem

W tygodniu nigdy nie masz czasu na kino? Popołudniu ciężko zrezygnować z obowiązków i wybrać się do galerii? Ferie lub wolny dzień to idealny czas na to, by zafundować sobie przedpołudniowy seans. Plusy? Prawdopodobnie pusta sala kinowa, w której będziesz mogła wybrać dowolne miejsca! Brak kolejek do kasy, po popcorn i do toalety, a po seansie można wyskoczyć na małe zakupy.

Spacer po lesie

Na kontakt z naturą z reguły w ogóle nie mamy czasu. Zimą ograniczamy go do krótkich spacerów po osiedlu z psem, o ile posiadamy czworonoga, który tego od nas wymaga. A mózg potrzebuje świeżego powietrza podobnie jak cały organizm. W ferie możesz spacerować do woli i napawać się świeżym powietrzem!

Łamigłówki i gry

Nie wiesz jak zorganizować świetny wieczór ze znajomymi bez rozmów o polityce i narzekania na otaczający nas świat? Zajmij ich łamigłówkami lub planszówkami. Nawet jeśli nie posiadasz Scrabble, Eurobiznesu czy innych gier, możliwości są nieograniczone – możecie np. zagrać w kalambury lub odpalić karaoke na laptopie!

Warsztaty z przygotowywania eko kosmetyków lub zdrowych potraw

To świetna opcja na babski dzień. Możecie pobawić się w małe chemiczki lub zainspirować jednym z kulinarnych blogów. Wspólne przygotowywanie potraw lub maseczek zbliża, uczy i pozwala sprawić prezent sobie samym.

Zajęcia zorganizowane

Zorientuj się, czy okoliczny dom kultury nie organizuje ciekawych zajęć w ramach zimowych ferii. Możesz przy okazji zintegrować się z lokalną społecznością i wiele nauczyć. Warto też zaproponować takie wspólne zajęcia swoim sąsiadom. Pozwoli to bliżej się poznać i miło spędzić czas.

Wypad na sanki

Nie każdy z nas umie jeździć na nartach, ale sanki to dobrze znana zabawa z dzieciństwa, która sprawia masę radości. Myślisz, że jesteście za starzy? Nic bardziej mylnego!

Chwila dla siebie

Ferie to wreszcie idealna okazja ku temu, by pobyć z samą sobą. Wziąć relaksującą kąpiel, nadrobić zaległości w czytaniu lub oglądaniu seriali. Wybierz swoją ulubioną formę relaksu i przeznacz na nią tyle czasu, ile tylko zdołasz wygospodarować!

Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne! Wystarczy odrobina kreatywności, by zamienić ten czas w coś naprawdę fantastycznego i godnego zapamiętania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *